Лабораторії

 

Лабораторний центр еколого-енергетичної безпеки міст імені Ф. В. Стольберга

Лабораторний науково-практичний дослідницький центр призначений для проведення комплексних фундаментальних та прикладних досліджень, спрямованих на вирішення актуальних наукових завдань з реалізації концепції сталого розвитку різних галузей економіки та захисту довкілля.

До складу центру входять Лабораторія екологічного моніторингу та Лабораторний стенд енергоефективної системи теплозабезпечення будівель. 

 

Лабораторія екологічного моніторингу

Призначена для контролю механічних, хімічних і фізичних забруднень різних природних середовищ (повітря, води, ґрунту), а також для екологічного діагностування об'єктів техносфери (промислових підприємств, котельних установок, транспортних засобів тощо). В лабораторії вивчаються і використовуються на практиці різні методи аналізу забруднень: гравіметричний, фотометричний, іонометричний, титрування, експрес-методи.

 

lab1.png

 

На базі Лабораторії екологічного моніторингу виконуються наукові проекти, спрямовані на вирішення завдань у рамках цілей сталого розвитку з захисту водних ресурсів (SDG 6)сталого розвитку міст і спільнот (SDG 11), адаптації до зміни клімату (SDG 13):

 • Аналіз комплексного впливу забруднень фізичного походження на стан урбанізованих територій
 • Створення та дослідження ефективності універсальної системи екологічного діагностування теплових двигунів та котельних установок
 • Дослідження негативного впливу на довкілля стаціонарних джерел забруднення атмосфери в промисловій та енергетичній галузях
 • River water quality assessment in the transboundary Russia/Ukraine water basin of the Seversky Donets River using environmental isotopic methods (координований Міжнародним агентством з атомної енергії)
 • Evaluation of human impacts on water balance and nutrients dynamics in transboundary Russia/Ukraine river basin (координований Міжнародним агентством з атомної енергії)
 • Stable isotopes application for the evaluation of drinking water balance and quality in a large city in East Ukraine (координований Міжнародним агентством з атомної енергії)
 • Підвищення безпеки питного водопостачання населення Східної України в умовах надзвичайних ситуацій шляхом використання джерельних вод
 • Аналіз змін клімату та доповнення розділів Плану управління з урахуванням оцінки впливу змін клімату в суббасейні р. Сіверський Донець

 

Лабораторний стенд енергоефективної системи теплозабезпечення будівель

Призначений для практичного використання, досліджень ефективності, вдосконалення існуючих і створення нових технологій енергозбереження у сфері теплопостачання будівель. На базі лабораторії здійснюється підготовка кваліфікованих фахівців із проєктування, налагодження та обслуговування сучасних систем теплопостачання.

 

lab2

 

На базі Лабораторного стенду енергоефективної системи теплозабезпечення будівель виконуються наукові проекти, спрямовані на вирішення завдань у рамках цілей сталого розвитку з відновлюваної енергії (SDG 7), сталого розвитку міст і спільнот (SDG 11):

 • Створення методології раціонального впровадження енергоефективних заходів в сфері комунальної енергетики
 • Розробка програмного комплексу «Раціональне впровадження енергоефективних заходів» в технічній системі «виробник-споживач» теплової енергії в комунальній сфері
 • Розробка методології багатокритеріальної оцінки ефективності заходів з ресурсо- та енергозбереження в комунальній енергетиці
 • Математичне моделювання ефективності комбінованих систем теплопостачання з альтернативними джерелами енергії та «розумних» систем опалення будівель
 • Багатокритеріальна оцінка ефективності процедур впровадження енергоефективних заходів в групі типових об’єктів та оцінка еколого-економічних збитків від прихованих дефектів у тепловому захисті будівель

f   I   t

YouTube2

 

 ClimED

Новини

7 червня 2023 року на кафедрі відбулася зустріч студентів та викладачів з Ольгою Лящук – координаторкою проєктів громадської організації «Екоклуб» (м. Рівне). 

Детальніше...

21 травня 2023 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2022/2023 навчальному році.

Детальніше...

Шановні студенти і колеги!

Завтра, 7 червня 2023 року о 16.00 запрошуємо на зустріч з Ольгою Лящук – координаторкою проєктів ГО «Екоклуб» (м. Рівне).

Детальніше...

29 травня 2023 року в рамках роботи школи розвитку «Юний еколог» відбулася зустріч учнів Харківської гімназії № 152 з доцентом кафедри інженерної екології міст, к.б.н. Задорожним К.М.

Детальніше...

23 травня 2023 року студенти та викладачі кафедри взяли участь у зустрічі з Олександром Царенком – технічним директором виробництв «Екотон» та «Екополімер»

Детальніше...

На сайті 130 гостей та 0 користувачів

Архів новин