Кафедра є виконавцем міжнародного проєкту Innovative research on plant-environment interactions in a changing climate combining biology and modern Internet-of-Things technologies / Інноваційні дослідження взаємодії рослин з навколишнім середовищем в умовах зміни клімату, що поєднують біологію та сучасні технології)

1  2

Проєкт реалізовується в рамках угоди про співробітництво в галузі освіти і науково-технічної діяльності між Харківським національним університетом міського господарства імені О. М. Бекетова та Кельнським університетом (Німеччина).

Проєкт Plant-Ukraine фінансується Фондом інновацій у вищій освіті (Німеччина) та спрямований на залучення українських науковців та студентів для участі у освітніх проєктах з можливістю академічної кредитної мобільності.

3  4

Метою проєкту є розширення німецько-української університетської співпраці в галузі наук про життя, наук про навколишнє середовище, діджиталізації та автоматизації природничих наукових експериментів, наукова діяльність, спрямована на розробку наукових ідей та інноваційних рішень щодо вивчення впливу зміни клімату на біорізноманіття та  розробка адаптаційних заходів та технологічних рішень. 

Стала міждисциплінарна навчально-дослідницька платформа створюється шляхом інтеграції інноваційних технологій, розширення існуючих та створення спільних нових навчальних модулів в Кельнському університеті,  Кельнському технічному університеті та українських ЗВО-партнерах. В майбутньому  планується  проведення очних заходів в Україні з відповідним обміном викладачами. 

Відповідальний виконавець – канд. с.-г. наук, с.н.с. Дрозд Олена Миколаївна.

5 6

7  8

Перший етап проєкту реалізовано протягом 2022-2024 р.р. 

У 2022-2023 роках в проєкті взяли участь здобувачі другого (магістерського) рівня спеціальності 101 Екологія – Ю. Кушнаренко, М. Худякова та здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня спеціальності 183 Технології захисту навколишнього середовища А. Свергуненко.  

9  10

У 2024 році команду здобувачів ХНУМГ ім. О.М. Бекетова представляла здобувачка другого (магістерського) рівня спеціальності 101 Екологія М.Білецька.

11  12

За програмою кредитної академічної мобільності здобувачки у складі міжнародних команд планували групові експерименти, проводили наукові дослідження в лабораторіях Біоцентру Кельнського універститету під керівництвом досвідчених українських і німецьких експертів, аналізували та узагальнювали  дані, писали наукові звіти та презентували отримані результати експертам. Усі учасники отримали задоволення від справжньої наукової роботи і можливості міжнародної комунікації.  За результатами участі у проєкті здобувачки отримали сертифікати.

На етапі 2025-2029 р.р. інноваційна платформа, створена в «Plant Ukraine», буде розширена для проведення лабораторних та польових експериментів, що дозволить проводити практично-орієнтовані та міждисциплінарні дослідження.

Студенти активно залучаються до викладання за допомогою різних інноваційних концепцій навчання, таких як навчання, засноване на дослідженнях, змішане навчання та перевернутий клас, розробляють власні дослідницькі гіпотези та застосовують експериментальні методи для перевірки цих гіпотез. Регулярні мережеві зустрічі та, в майбутньому, очні заходи в українських університетах також сприятимуть сталому обміну між німецькими та українськими університетами з метою координації існуючих навчальних планів та розробки спільної програми викладання дисциплін природничого і технологічного спрямування.

Проєкт забезпечує довгостроковий ефект завдяки створенню цифрових та дослідницьких методів викладання та контенту, які можуть бути продовжені незалежно після завершення періоду фінансування. Модульна інноваційна платформа пропонує масштабовану структуру, яка уможливлює сталий подальший розвиток німецько-української університетської співпраці онлайн та на місцях, а також може бути адаптована для інших міжнародних партнерств.

13

 

ClimED.png

   2.png

Uni1

NNI1

Корисні посилання

survey1

timetable1

distance1

repository

consultations

Bank1

vtour

На сайті 129 гостей та 0 користувачів