Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation
Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах – ClimEd
Сьогодні, мабуть, немає жодної галузі господарства, яка б не зазнала наслідків зміни клімату. Будівництво, енергопостачання, транспорт, водне, садово-паркове господарство – все, що можна об’єднати у єдину категорію «міське господарство», – є прикладом кліматозалежної діяльності людини. Тривалі посухи, надто спекотна чи, навпаки, надто холодна погода (тобто хвилі тепла чи холоду), сильні зливи, надзвичайні повені, снігопади, шторми, урагани… Ці та інші подібні метеорологічні явища є наслідками зміни клімату і все частіше повторюються не тільки локально, а й у регіональному масштабі, завдаючи відчутної шкоди мешканцям та інфраструктурі міст й інших територіальних громад.
Для пом’якшення впливів, підвищення стійкості та адаптації міського господарства й спільнот до зміни клімату вже недостатньо простого поєднання зусиль науковців, фахівців різних галузей та управлінців, кожні з яких мають відповідні, але вузькоспеціалізовані знання та навички. На часі постає потреба у міждисциплінарних і навіть транс-дисциплінарних підходах до означеної проблеми, а для цього потрібні й фахівці нового типу, обізнані у причинах, проявах і наслідках глобальних змін, і водночас – цілях сталого розвитку, задля досягнення яких здатні формулювати і втілювати відповідні стратегії і програми.
Мета та завдання проєкту:
Загальна мета проєкту – розробка компетентнісно-орієнтованих навчальних планів для безперервної комплексної підготовки фахівців в галузі кліматичного обслуговування (КО) в Україні, а також ініціювання та розвиток додаткової освіти в галузі змін клімату (ЗК) для осіб, які приймають рішення, фахівців залежних від клімату галузей економіки (ЗКГЕ) та широких мас населення.
Конкретні завдання проєкту:
- Розробка компетентнісно-орієнтованих концепцій професійної освіти в галузі кліматичного обслуговування та додаткової освіти для фахівців залежних від клімату галузей економіки.
- Розробка навчальних і навчально-методичних матеріалів, підготовка дистанційних і змішаних курсів з метою формування методичного забезпечення для безперервної і комплексної професійної підготовки фахівців в галузі кліматичного обслуговування.
- Розробка змішаних курсів в галузі змін клімату та адаптації до них для осіб, які приймають рішення, а також масових відкритих онлайн курсів (MOOC-курсів) у цій самій галузі для фахівців залежних від клімату галузей економіки.
- Розробка масових відкритих онлайн курсів у галузі змін клімату та адаптації до них для широких мас населення з урахуванням концепції освіти впродовж всього життя.
Партнери проєкту:
- Університет Ровіра і Віргілі, м. Таррагона, Іспанія
- Естонський університет наук про життя, м.Тарту, Естонія
- Одеський державний екологічний університет, Україна
- Київський національний університет будівництва і архітектури, Україна
- Національний університет «Львівська політехніка», Україна
- Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова, Україна
- Білоцерківський національний аграрний університет, Україна
- Одеський національний медичний університет, Україна
- Міністерство освіти і науки України
- Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України