Інформація про спеціальності

 

ЕКОЛОГІЯ

Спеціальність орієнтована на природничі аспекти екологічної діяльності. В навчальній програмі з «Екології» значна увага приділяється моніторингу та діагностиці стану міських та регіональних екосистем, їх математичному моделюванню, оцінці впливів на довкілля тощо.

Освітньо-професійна програма спеціальності 

 

ТЕХНОЛОГІЇ ЗАХИСТУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Спеціальність орієнтована на інженерні аспекти екологічної діяльності. В навчальній програмі «Технології захисту навколишнього середовища» вивчається поглиблено інженерія та управління довкіллям, оцінка екологічної ефективності технологій виробництва, розробка природоохоронних технологій.

Освітньо-професійна програма спеціальності

 

 Рибалка І. О. ЕкоТЗНС 2022

 

У «серці» екології – екосистема і ті складні взаємозв'язки, які в ній виникають у результаті взаємодії живих організмів як між собою, так і з навколишнім середовищем. Екосистеми надають людині все, до чого ми звикли: середовище існування, їжу, одяг, ліки тощо. Водночас господарська діяльність людини не проходить безслідно: екосистеми зазнають впливу і руйнування. Тому однією із важливих задач еколога є оцінити ризики для довкілля, які може нести та чи інша діяльність людини.

Коли вплив уже невідворотній, для зменшення його наслідків застосовують спеціальні технологічні рішення. Серед технологій, націлених на захист навколишнього середовища, виокремлюють групу, що базується на екосистемних процесах. Наприклад, для очищення стічних вод створюють штучні водно-болотні системи «біоплато», для очищення повітря від шкідливих речовин у містах – системи насаджень, для перехоплення опадів та охолодження міського острова тепла – «зелені дахи»та «зелені стіни». Подібних технологічних рішень існує чимало.

Отже, у фокусі обох спеціальностей збереження природи, але «інструментарій» для цього є різний.

f   I   t

YouTube2

 

 ClimED

Новини

7 червня 2023 року на кафедрі відбулася зустріч студентів та викладачів з Ольгою Лящук – координаторкою проєктів громадської організації «Екоклуб» (м. Рівне). 

Детальніше...

21 травня 2023 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2022/2023 навчальному році.

Детальніше...

Шановні студенти і колеги!

Завтра, 7 червня 2023 року о 16.00 запрошуємо на зустріч з Ольгою Лящук – координаторкою проєктів ГО «Екоклуб» (м. Рівне).

Детальніше...

29 травня 2023 року в рамках роботи школи розвитку «Юний еколог» відбулася зустріч учнів Харківської гімназії № 152 з доцентом кафедри інженерної екології міст, к.б.н. Задорожним К.М.

Детальніше...

23 травня 2023 року студенти та викладачі кафедри взяли участь у зустрічі з Олександром Царенком – технічним директором виробництв «Екотон» та «Екополімер»

Детальніше...

На сайті 275 гостей та 0 користувачів

Архів новин