Студент кафедри інженерної екології міст Івченко Вадим Юрійович (група Еко 2020-1) пройшов навчання в рамках весняної онлайн-школи «Впровадження в ЄС біоенергетичних технологій для переробки відходів» за освітніми програмами ЄС Erasmus+ та Жан Моне.
Захід проходив онлайн на базі кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ.
Вадим зазначає, що в межах весняної школи кожен бажаючий міг долучитися до 60 годин лекцій, які проводили європейські та вітчизняні спеціалісти у сфері впровадження біоенергетики та циркулярної економіки. Іноземні експерти були з Чехії, Данії, Швеції, Німеччини, Австрії, Франції. Вони розповіли про велике розмаїття новітніх біоенергетичних технологій, що мають бути у перспективі або вже фактично впроваджені в ЄС. Варто зауважити, що були долучені українські експерти, що також мають велику базу напрацювань у цій сфері. Проєкт охопив тематику біоекономіки (циркулярної економіки), адже саме біоенергетика є однією зі складових цієї концепції, торкнулись і огляду різних субстратів для анаеробного зброджування (цікава була концепція використання маргінальних територій для вирощування біоенергетичних культур), використання сингазу (суміш чадного газу та водню), що утворюється в ході піролізу, який в свою чергу можна подавати до ацетогенних, що здатні трансформувати гази на оцет, з якого метаногенні виробляють метан, а також переробки спеціально згенерованого водню в ході електролізу для виробництва метану, як більш безпечного виду палива, а також багато іншого.
Даний проєкт дав можливість розширити розуміння про біогазову енергетику, що обмежується не лише стандартним методом (подача субстрату у реактор, і через чотири етапи розкладання органіки отримати дигестат та біогаз).
Посилання на запис усіх занять проєкту «Bioinwaste»: https://www.youtube.com/@bioinwaste.
Особлива подяка доцентці кафедри ЕтаПЗТ СумДУ Черниш Є. Ю. за започаткування та реалізацію даного проєкту, що дає можливість розвивати та популяризувати такий важливий аспект як освіта українських громадян, а також поствоєнної відбудови України, зокрема впровадження циркулярної економіки та біоенергетичних технологій в Україні.
Вітаємо Вадима та бажаємо йому нових успіхів та досягнень!
Вадим Івченко, Інна Рибалка