Изображение PNG 4

Изображение PNG 3

Изображение PNG 2

26 квітня 2023 року під час практичних занять із дисципліни «Збереження біорізноманіття» відбулася інтернет-зустріч студентів кафедри інженерної екології міст (групи Еко 2020-1) із науковим співробітником НПП «Сколівські Бескиди», молодшим науковим співробітником Інституту екології Карпат НАН України, кандидатом біологічних наук Оксаною Іванівною Леневич.

Видове різноманіття є основою стабільності функціонування біосфери. Воно має ключове екологічне, соціальне, економічне та естетичне значення. Зниження рівня біологічного різноманіття є однією із головних екологічних проблем сучасності. Оксана Іванівна поділилася власним досвідом роботи в національному природному парку «Сколівські Бескиди», головна мета діяльності якого як раз й полягає у збереженні осередків місцевої флори і фауни та ландшафтного різноманіття однойменного фізико-географічного району Українських Карпат.

Під час своєї доповіді Оксана Іванівна ознайомила студентів із функціональним зонуванням парку, його туристично-рекреаційним потенціалом, найцікавішими об’єктами, особливостями позначення туристичних та екологічних стежок та науковими дослідженнями на території цього об’єкта ПЗФ. Особливу увагу було приділено індикаторам стану природних комплексів в умовах рекреаційного навантаження, зокрема, ґрунтового покриву – саме цей напрямок є провідним у діяльності Оксани Іванівни як співробітника Інституту екології Карпат НАН.

Також студенти довідалися про особливості облаштування рекреаційних зон короткотермінового відпочинку відвідувачів парку, про правила підготовки до маршрутів та правила поведінки відвідувачів парку, а також про мінімізацію впливу людини на первісні екосистеми парку.

На завершення зустрічі пані Оксана відповіла на питання студентів щодо найскладніших, найцікавіших та найщасливіших моментів у повсякденній роботі працівника природоохоронної установи – національного природного парку.

 

Screenshot 2023 04 26 14 52 15 008

Screenshot 2023 04 26 15 32 27 700

Screenshot 2023 04 26 15 13 57 680

 

Інна Рибалка, Юрій Вергелес

f   I   t

YouTube2

 

 ClimED

Новини

7 червня 2023 року на кафедрі відбулася зустріч студентів та викладачів з Ольгою Лящук – координаторкою проєктів громадської організації «Екоклуб» (м. Рівне). 

Детальніше...

21 травня 2023 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2022/2023 навчальному році.

Детальніше...

Шановні студенти і колеги!

Завтра, 7 червня 2023 року о 16.00 запрошуємо на зустріч з Ольгою Лящук – координаторкою проєктів ГО «Екоклуб» (м. Рівне).

Детальніше...

29 травня 2023 року в рамках роботи школи розвитку «Юний еколог» відбулася зустріч учнів Харківської гімназії № 152 з доцентом кафедри інженерної екології міст, к.б.н. Задорожним К.М.

Детальніше...

23 травня 2023 року студенти та викладачі кафедри взяли участь у зустрічі з Олександром Царенком – технічним директором виробництв «Екотон» та «Екополімер»

Детальніше...

На сайті 194 гостя та 0 користувачів

Архів новин